Hijyen Eğitimi & Sertifikası

1 Günde “Hijyen Sertifikası” sahibi ol!

Hijyen Eğitimi & Sertifikası

İnsan Sağlığına zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümüne hijyen denmektedir. Hijyen Eğitimi Konusunda Öğrenmeniz gereken çok bilgi vardır.

Temel Hijyen Eğitimleri, Başta işyeri yemekhaneleri, restoranlar ve diğer benzeri gıda hizmetlerinin sunulduğu yerler olmak üzere, konaklama hizmeti veren, gıda üretimi yapan işyerleri ve insan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerlerinde çalışanlarının hijyen eğitimi almaları gerekmektedir.

Aşağıda da belirtildiği gibi, E-Devlet Onaylı Hijyen Belgesi alması gereken iş yerleri resmi gazete yönetmeliğinde belirtilmiştir.

a) Gıda üretim ve perakende iş yerleri.
b) İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri.
c) Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler.
ç) Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler.
d) Komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kolları.

Hijyen Eğitiminin Amacı

Hijyen Sertifikası ve Eğitimin amacı belirli sektörlerde çalışan kişilerin gıda ve temizlik kaynaklı oluşabilecek hastalıklardan ve bulaşıcı hastalıklar hakkında bilgi vermek ve hastalıklardan korunmanın yollarını anlatmaktır.

Hijyen Eğitimi Kimler Almalı?

250TL

550TL

Sertifika

1 günde Hijyen Sertifikası alın!

1 Günde Hijyen Sertifikası

Çalışmaya başlayacak olan veya yeni bir iş için hazırlık yapan ya da mevcut bir sektörde çalışan ancak Hijyen Sertifikası ihtiyacı olan herkes bizlerle iletişime geçerek 1 günde hızlıca “Hijyen Sertifikası” sahibi olabilir.